Home / Haberler / TESİAD’tan KOSGEB Bölge Müdürü Akdağ’a Ziyaret

TESİAD’tan KOSGEB Bölge Müdürü Akdağ’a Ziyaret

TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, KOSGEB’in girişimci işadamları için güzel çalışmalar yaptığını ancak, KOSGEB’in projelerini daha iyi tanıtması gerektiğini söyledi.

Tüm Etkin Sanayici ve İşadamları Federasyonu (TESİAD) Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ’ı ziyaret etti.

Ziyarette kurumsallaşma, iş hukuku gibi konularda düzenledikleri seminerler hakkında bilgiler veren Yılmaz, girişimcilerle yapılan birebir görüşmelerin her zaman daha etkili olduğunu söyledi.

KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Akdağ’ı düzenledikleri seminerlerde girişimci işadamlarını bilgilendirmek amacıyla aralarında görmek istediklerini ifade eden Yılmaz, “Yaşanan krizler girişimci işadamlarını olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda KOSGEB girişimci işadamları için güzel çalışmalar yapıyor ancak yatırım yapmak isteyenlerin bilmediği çok konu var. KOSGEB projelerini daha iyi tanıtırsa girişimciler krizleri daha kolay aşabilmenin yolunu bulacaktır” diye konuştu.

TESİAD’ın yaptığı çalışmalarını yakından takip ettiğini ve TESİAD yönetim kurulunun kendisine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Akdağ, girişimcilerin yaşadığı sorunlar hakkında bilgiler verdi. Akdağ, “Yeni işletmeler kurulduktan 5 yıl sonra sorunlar yaşayarak altıncı yılını göremiyor. Devamlılığın sağlanabilmesi için kurumsallaşma çok önemlidir. Bizler kurumsallaşma adına elimizden geleni yaparak işletmelere her zaman destek veriyoruz” dedi.