Home / Haberler / TESİAD’DAN BEBKA’YA ZİYARET

TESİAD’DAN BEBKA’YA ZİYARET

Tüm Etkin Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu, Bursa Eskişehir Bilecek Kalkınma Ajansı’nı (BEBKA) ziyaret etti.

TESİAD Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette konuşan BEBKA Genel Sekreteri Mehmet Sait Cülfik, kalkınma ajansının faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. BEBKA’nın ana hedefinin bölgesel kalkınma olduğunu dile getiren Cülfik, başta Bursa olmak üzere bölgenin kalkınmada öncelikle kentler arasında yer aldığını ifade etti.

İŞADAMLARINA ABD’Lİ DUNKİN DONUTS ÖRNEĞİ
Bursa’nın sanayi kenti olmasından dolayı bünyesinde önemli sanayi kuruluşlarının yanı sıra keşfedilmemiş Kobi’lerin bulunduğunu kaydeden Cülfik, ABD’li Dunkin Donuts firmasını TESİAD’lı işadamları örnek gösterdi. ABD’de bulunduğu yıllarda her gün mutlaka Dunkin Donuts yediğini belirten Cülfik, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“ABD menşeli fast food kültürünün sembol isimlerinden olan Dunkin Donuts, kendilerine özgü bir ay çöreğini geliştirerek bugün dünyanın büyük fast food zinciri haline gelmiştir. Bursa’da da bu tarz keşfedilmeyi ve büyümeyi hedefleyen firmalar olduğuna inanıyoruz. ABD’li Dunkin Donuts firması Bursa’da büyümeyi bekleyen firmalara örnek olmalıdır. BEBKA olarak büyümeyi ve kurumsallaşmayı hedefleyen Kobi ve sanayicilerimizin yanındayız.”

foto2
TESİAD – BEBKA İŞBİRLİĞİ
TESİAD Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ise yaptığı konuşmada, federasyonun yapısından ve bünyesindeki iş derneklerinden bahsetti. Ülke genelinde oldukça geniş bir yapıya sahip olduklarını ifade eden Yılmaz, TESİAD olarak her zaman üye işadamlarının vizyonun gelişmesine, iş imkanlarının artmasına ve ülkeye daha fazla katma değer sağlamaları için destek olduklarını dile getirdi. BEBKA’nın ülke ve bölge için önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Yılmaz, ortak işbirliği çalışmaları içerisinde girmek istediklerinin altını çizdi.