Home / Haberler / TESİAD ÜYELERİNE “İŞ HUKUKU” SEMİNERİ…

TESİAD ÜYELERİNE “İŞ HUKUKU” SEMİNERİ…

Kısa adı Türkiye Etkin Sanayici ve İş Adamları ve İş Kadınları Federasyonu olan TESİAD aralık ayı seminerlerinin ilkini Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Seçkin Avukatlar ve Hukukçular Derneği (SAVDER) Başkanı Metin Altınsoy’un konuşmacı olarak katıldığı seminerde TESİAD üyeleri “İş hukuku” konusunda bilgilendirildi.

TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve çok sayıda dernek üyesinin katılımıyla gerçekleşen seminerde iş akdi, iş akdinin feshinde çalışanın hal ve yükümlülükleri, iş kazaları, kıdem tazminatı, çalışma saatleri, çalışanların hak ve sorumlulukları ve işverenin yükümlülükleri konularında bilgiler verildi.

Seminerde konuşan SAVDER Başkanı Altınsoy, Türkiye’de işverenlerin ve işçilerin birçoğunun iş hukuku konusunda bilgi eksikliklerinin olduğunu ve bu nedenle iş hukuku konusunda yapılan seminerlerin çok faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti.

Üyelerini bilgilendirmek üzere düzenleyecekleri seminerlere Aralık ve Ocak ayları boyunca devam edeceklerini söyleyen Halil İbrahim Yılmaz, ileriki haftalarda yapacakları ‘Markalaşma ve Patent, KOSGEB Destekleri, Kıymetli Evraklar Hukuku, İş Sağlığı Hukuku” konularında yapılacak sunumlara da dernek üyelerini davet etti.