Home / Haberler / TESİAD – KOSGEB İşbirliği İle Seminerler Devam Ediyor

TESİAD – KOSGEB İşbirliği İle Seminerler Devam Ediyor

11 Ocak 2012 tarihinde Ördekli Kültür Merkezi’nde KOSGEB Bursa Müdürü Ahmet AKDAĞ’ın katılımıyla TESİAD tarafından KOSGEB destekleri üzerine seminer gerçekleştirildi.

Seminerde TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim YILMAZ konuklara KOBİ’ler ve KOSGEB’le ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu. Konuşmasında “KOBİ’lerin ülke ekonomilerindeki önemlerinin her geçen gün daha da arttığına” değinen Yılmaz, “KOBİ’ler, girişimciliği kapısı, istihdamın hamilidir; KOBİ’ler, ihracatın potansiyeli, gelişmenin anahtarıdır” şeklinde konuştu.

a_konusma

YILMAZ, KOBİ’lerin, esneklikleri sayesinde yeniliklere hızla uyum sağlayabilmeleri ile krizlerin dengeleyici unsuru olduğuna dikkat çekti.

“Bu sebeple de ülkeler KOBİ’lerin teşviki ve gelişimi için uygun politikalar belirlemeye yönelmektedir.” diyen Halil İbrahim YILMAZ “Ülke ekonomisindeki hayati rollerinden dolayı, KOBİ’ler her ortamda korunmalı, desteklenmeli ve onlara balık tutması öğretilmelidir.” diyerek sözlerini noktaladı.

TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim YILMAZ’dan sonra söz alan KOSGEB Bursa Müdürü Ahmet AKDAĞ konuklara KOSGEB destek programlarından bahsetti.

2

Katılımcıların KOSGEB ve destek programları hakkında sorularını yanıtlayan Ahmet Akdağ “Biz KOSGEB olarak Tesiad gibi iş adamları dernekleri sayesinde daha çok kişiye ulaşıp KOBİ’lere çözüm ortağı oluyoruz.”dedi. AKDAĞ sunumunda özellikle “Kobi’lerin ortak üretim tesisleri kurma, ortak pazarlama fırsatları oluşturma, ihracat yapabilme konusundaki teşviklerine örnekleriyle yaptıkları açıklamalar” iş adamlarının en çok dikkati çeken başlıkları arasındaydı. “Globalleşen Dünya’da; Kobi’lerin Arge’ye yatırım yaparak, kurumsallaşarak ve birleşerek gelişebileceklerini” ifade etti.

plaket

Program TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim YILMAZ’ın Ahmet AKDAĞ’a verdiği plaket sonrasında sona erdi.