Home / Haberler / TESİAD, hayat verdi

TESİAD, hayat verdi

‘Kan hayattır’ sloganı çerçevesinde Kent Meydanı’nda bir araya gelen TESİAD yönetim kurulu üyeleri ve işadamları kan bağışında bulundu.

Bursa’da önemli ilklere imza atan Tüm Etkin Sanayici ve İşadamları Federasyonu (TESİAD), sosyal sorumluluk projeleriyle de en ön sırada yer alıyor. ‘Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır’ sloganıyla yola çıkan Kızılay ile işbirliğine giden TESİAD, yönetim kurulu üyeleri ve üye işadamlarıyla birlikte Kent Meydanı’ndaki Kızılay Kan Merkezi’nde bir araya geldi. TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz’ın organizasyonu ve Kızılay Bursa Kan Merkezi Müdürü Orhan Latif’in ev sahipliğinde gerçekleşen programda, TESİAD yönetimi ve üye işadamları kan bağışında bulundu. Programda konuşan TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz şu konulara değindi: Kan, tek kaynağı insan olan çok değerli bir ilaçtır. Tek kaynağının insan olması ve ihtiyaç duyulduğunda yerine kullanılabilecek bir yedeğinin olmaması kanın ve kan bağışlamanın önemini son derecede artırmaktadır. Buna rağmen ülkemizdeki yıllık kan bağışı oranının nüfusun ancak yüzde 1’i kadar olması son derece üzüntü vericidir.

2
Kan bağışı, kan bekleyen kişilerin hayatlarını kurtarmasının yanı sıra kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıdığına değinen YILMAZ, “kan bağışında kan hücreleri yenileniyor, bu da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağlıyor” dedi.
Sosyal sorumluluklarıyla her zaman öne çıkan TESİAD üyeleri, organizasyon sonrasında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atmanın gururunu yaşarken, diğer tüm vatandaşları da kan bağışında bulunmaya davet etti.