Home / Genel / TESİAD GENEL BAŞKANI M.İLYAS BOZKURT’UN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

TESİAD GENEL BAŞKANI M.İLYAS BOZKURT’UN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

DÜNYADA EN ÇOK KAHRAMAN DA BU TOPRAKLARDA YETİŞİR

Türkiye bundan tam 1 yıl önce darbenin de ötesinde hain bir isyan atlattı. Türk ordusunun gerçek askerleri de Türk polisi de Türk milleti de bu kalkışmaya kahramanca karşı durdu. Ülkesine, cumhuriyetine ve demokrasisine sahip çıktı.

TÜRK ASKERİ İLE HAİNLER BİRBİRİNE KARIŞTIRILMAMALI

15 Temmuz’un üzerinden bir yıl geçerken şu asla unutulmamalı: Türk askeri ile hainler birbirine karıştırılmamalı. Nitekim bu gördüğümüz ihanet de tarihimizde ne ilktir, ne de göreceğimiz son ihanet olacaktır. Ama dünyada en çok kahraman da bu topraklarda yetişir. O kahramanlar ki sivil de olsa asker de olsa vatanı için gözlerini kırpmadan şehadete yürümüşlerdir. Ve bu kahramanlar bu güne kadar tüm ihanetlerin üstesinden geldikleri gibi bundan sonraki ihanetlerin de üstesinden geleceklerdir.

KÖKÜ DIŞARIDA OLAN HİÇBİR HAREKET FAYDA GETİRMEMİŞTİR

Bir diğer önemli nokta şudur ki; 15 Temmuz’da ihanet eden kesim, Paralel çete dediğimiz kökü dışarda olan ve bizim yirmi yıldır anlattığımız ama malesef insanların biraz geç anladığı bir gruptur, onların hamlesidir. Bundan çıkarılacak çok mühim dersler vardır. Öyle ki bu isyan bize milli ve manevi değerlerimize dönmemiz, ister Türk ister Kürt ister Çerkez, ister sünni ister alevi dinine inancına mezhebine bakmazsızın bütün insanlarımızı kucaklamamız, bütün vatandaşlarımızla kardeş olmayı bilmemiz gerektiğini hatırlatmıştır. Ve kardeşlerim unutmayın ki kökü dışarıda olan hiçbir hareket, hiçbir fikir, hiçbir inanç bu ülkenin topraklarına fayda getirmemiştir, getirmeyecektir!

15 Temmuz’dan dersler çıkararak milletimizin geleceğe daha emin adımlarla yürümesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Bu hain kalkışmaya göğüs gererek Hakk’a yürüyen tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.