Home / Haberler / Tesiad Başkanı İlyas Bozkurt’tan İsmail Hakkı Edabali’ye Ziyaret

Tesiad Başkanı İlyas Bozkurt’tan İsmail Hakkı Edabali’ye Ziyaret

Türkiye Etkin Sanayici, İş Adamları ve İş Kadınları Federasyonu (TESİAD) Genel Başkanı İlyas Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Edebali Yıldırım İlçesi hakkındaki öncelikli çalışmalarından bahsetti. Başkan, Yıldırım bölgesinin şehrin batısına doğru göç vermesinin üzerinde durdu ve göçün bölgedeki çarpık yapılaşmanın bir neticesi olduğuna değindi.

6

Edebali “Yıldırım’da yaşayan vatandaşlarımızdan sosyo ekonomik düzeyi yükselenler, yaşam standardı iyileşenler; sosyal yaşam alanlarının daha yoğun olduğu şehrin batı bölgelerine doğru kayıyor. Ancak doğup büyüdüğü mahallesinden, kültüründen, akraba çevresinden, arkadaş çevresinden de kopamıyor. Bunun neticesinde de vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyor. İşte bu yüzden kentsel dönüşümler yapılırken şehirlerin kültürümüze uygun bir şekilde tasarlanması gerekiyor” dedi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali 700.000 nüfuslu bir ilçe olan ve bu bağlamda çarpık yapılaşma konusunda Türkiye’nin en problemli ilçelerinden biri olan Yıldırım’da yapılacak bir kentsel dönüşümün Türkiye’ye model olacağını söyledi. Başkan Edebali bu konuda Ankara’dan onay çıktığı müjdesini de verdi.

7

Tesiad Genel Başkanı İlyas Bozkurt da ziyarette Bursa’da kentsel dönüşümü değerlendirdi. Bozkurt Bursa’da da geçmişte yapılan bazı yanlış kentsel dönüşüm hamleleri olduğunu ve bunlardan ders çıkartmak gerektiğini vurguladı. Başkan Bozkurt ayrıca bir iktidarın her yaptığının doğru olamayacağını önemli olanın yanlışını fark edip o yanlıştan dersler çıkarmak olduğunu ilave etti. Genel Başkan Kentsel dönüşümde bütün işin tek bir müteahhide verilmesinin de doğru olmadığını burada oluşan ticaret ve iş hacminin Bursalı Müteahhitlere adaletli bir şekilde dağıtılması gerektiğinin önemini vurguladı.