Home / Haberler / TESİAD, ASKON Bursa şubesine ziyarette bulundu

TESİAD, ASKON Bursa şubesine ziyarette bulundu

TESİAD “Türkiye Etkin Sanayici, İşadamları Federasyonu” Genel Başkanı İlyas Bozkurt beraberinde dernek yöneticileri ile birlikte Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi Başkanı Ali Tombaş’ı ziyaret ettiler.

TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt: 2000 yılında 20 civarında iş adamıyla alt yapı çalışmalarına başlanılan TESİAD, 2003 yılında resmi kuruluşunu gerçekleştirdi. TESİAD faaliyetlerini 2010 yılına kadar Bursa, Ankara, Konya ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye geneline yaydı. 2010 yılında Tegiad, Gençsiad, Tesder, Kariyer, Sultan derneklerinin katılımıyla Federasyon olma sürecini tamamladı. Şu anda kurucu derneklerin üye sayılarının toplamı 792’ye ulaştı.

TESİAD’ın teşkilatlanmasını tamamlamasının ardından tanıtım çalışmalarına başladığını belirten Bozkurt,Bursa’da Osmangazi Yıldırım ve Nilüfer ilçe teşkilatlarımızı kurduk” dedi.

TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt, TESİAD’ı ve yapılanmasını ASKON üyelerine allattıktan sonra ekledi ‘Benzer amaçlarla kurulan STK’ların daha sık bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaşması gerekli ve ayrıca STK’lar sosyal sorumluluklarında da birlikte hareket etmeli.’ Dedi.

ASKON Bursa Şubesi Başkanı Ali Tombaş: ‘Bizde TESİAD ile aynı görüşte olup bilgi paylaşımının yanında kurumlar arası iletişimin STK’ların topluma katkısını daha da arttıracağını kaydetti. Ayrıca STK’lar birbirine rakip olmamaları aksine STK’ların güç birliğine köprü olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Milletvekilleri Üniversite mezunu olmalı

askon2Seçim atmosferine girildiğini ve bu süreçte çetin bir yarış olacağını belirten Bozkurt, Meclis’e gidecek vekillerin eğitim seviyelerinin üniverstie düzeyinde olması gerektiğini belirtti.

Milletvekilleri seçiminde titizlikle çalışmak gerekmektedir.

ASKON Bursa Şube Başkanı Ali Tombaş da, halkı temsil yetkisine sahip vekillerin doğru seçilmesi konusunda atılacak adımları ve tüm çalışmaları destekleyebileceklerini belirterek, Meclis’te giden vekillerin ülke menfaatini düşünmesini gerektiğini söyledi. Tombaş, şöyle devam etti:

“Vekillerin seçiminde temellerin doğru atılması gerekmektedir. Temeli sağlam atılmayan bir inşaat düşünün, üstüne isterseniz 100 kat bina dikin ama son kaçınılmazdır. Vekillerin seçimi de bu şekilde olmalıdır. Doğru ve yerinde olmalıdır. Ülke menfaatine can ve baş ile çalışacak, hizmet üretecek kişilerin mecliste bizleri temsil etmesi en büyük isteğimizdir.”

TESİAD ve ASKON üyeleri bu tarz ziyaretlerin ve kabullerin sıklaşmasını temenni ederek ziyaretlerini noktaladı.