Home / Haberler / MHP’li adaylardan TESİAD’a ziyaret

MHP’li adaylardan TESİAD’a ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, Milletvekili adayı Arif Demirören ve Gülten Sürücü Tüm Etkin Sanayici ve İşadamları Federasyonuna (TESİAD) ziyarette bulundu. Seçimlere az bir süre kala tansiyonun yükseldiğine işaret eden TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt, gerginlik, huzursuzluk ve tansiyonu yükseltecek eylemlerden uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Seçimleri halkın iradesinin sandığa yansıması olarak gördüklerini kaydeden İlyas Bozkurt şöyle konuştu: “Seçimler, demokrasinin bayramıdır, şölenidir. Halkın iradesini sandığa, sandıktan da meclise yansıtacaktır. Seçimlere herkesin fikrini rahatça söyleyebildiği bir ortamda gidilmelidir. Seçimlerin gerçekten şenlik havasında olması için iki önemli noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle gerginlik ve huzursuzluk yaratacak eylemlerden kaçınılması gerekmektedir. İkincisi de halkın iradesinin sandığa tam yansıdığı temiz bir seçim istiyoruz.”

YENİ ANAYASAYA İHTİYAÇ VAR

Türkiye’de yaşanan bazı sorunların temelinde anayasanın 1982 Anayasası’nın yattığını belirten TESİAD Genel Başkanı Bozkurt, seçimlerin ardından anayasanın mutlaka yenilenmesi gerektiğinin altını çizdi. Kişisel hak ve özgürlüklerin temel alındığı, insanları birlik ve beraberliğe sevk edecek yeni bir anayasanın seçimlerin hemen ardından görüşülmesi gerektiğini aktaran Bozkurt, toplumun tüm kesimlerinin görüşünü alarak, üzerinde karar kılınan yeni bir anayasa istediklerini açıkladı.

3-1

12 HAZİRAN KADER SEÇİMİ

Demokrasi için siyasi partiler kadar sivil toplum örgütlerinin de önem taşıdığına dikkati çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Bursa Milletvekili adayı İsmet Büyükataman ise parti olarak STK’ları tek tek ziyaret ettiklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti. Büyükataman, katılımcı bir demokrasi için çalıştıklarını ve parti olarak da bu anlayış ile hareket ettiklerini vurguladı. İşsizlik, yolsuzluk, yoksulluk ve terör konularının Türkiye’nin gündem maddeleri olmaya devam ettiğini söyleyen Büyükataman şunları söyledi: “Türkiye’nin ana meseleleri değişmeden devam ediyor. Sorunlarımız azalmadan devam ediyor. İşte bizler 12 Haziran’ı bu anlamda bir kader seçimi olarak görüyoruz. Bu anlayış ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 42 yıllık bir partiyiz ve bu sürecin gerekli deneyimi getirdiğine inanıyoruz. MHP olarak siyasetimizi insanları mutlu etmek ve hayatı kolaylaştırmak için yapıyoruz.”

1GÜÇLÜ DEVLET, GÜÇLÜ MİLLET

İsmet Büyükataman, MHP’nin seçim çalışmalarının sonucunda halkın da teveccühü ile iktidara geldiklerinde güçlü devlet ve güçlü millet anlayışı ile ülkeyi yönetmek istediklerini söyledi. 12 Haziran’ın demokrasi şölenine dönüşeceğini iddia eden Büyükataman, aksi bir gelişmenin olmayacağına yürekten inandıklarını söyledi.

MHP ÜRETEN GRUBUN YANINDA

Dünyada üç çeşit insan grubu olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan MHP Bursa Milletvekili adayı Arif Demirören de bu grupların tembel, çalışan ve tüketenler olduğunu açıkladı. Sanayicilerin üreten grubuna girdiğini kaydeden Demirören, üreten grubun büyük önem taşıdığına işaret etti. MHP’nin en büyük farkının üreten grubun yanında yer alması olduğunu ifade etti.