Home / Kuruluş Tarihçemiz

Kuruluş Tarihçemiz

Tesiad Federasyonu olarak, 2000’li yılların başında alt yapı ve etüd çalışmalarını tamamladığımız, 2003 yılında kurmuş olduğumuz derneğimiz ile İş Adamlarımıza, Kobilerimize, Esnaflarımıza ve İş Dünyası içerisinde yerini almış İş Kadınlarımıza, 20 seneye yakın hizmet vermekteyiz.

Bursa Merkezli olarak çıktığımız bu yolda, İstanbul, Ankara, Konya ve diğer illerde şube ve temsilciliklerimizi, Yurt dışında ise Avrupa’da Hollanda, Makedonya ve Avrupa’nın diğer şehirlerinde, Türki Cumhuriyetlerde başta Kazakistan olmak üzere Türk-İslam coğrafyasındaki şube ve temsilciliklerimizi yapılandırdık. Bugün büyük başarılara imza atarken, Genel Merkezimizde işinin ehli, her biri alanın da uzman, profesyonel ekiplerimiz ile illerde yine profesyonel arkadaşlarımız ile şube yönetim yapılanmalarımızı tamamladık.

Bir tarafta “İş Dünyasının Buluşma Noktası” olurken, bir tarafta akademik camiamızın destekleriyle ve katkılarıyla Tesam Akademi Araştırma Merkezi’mizi kurarak İş dünyamızın ekonomik sorunlarına çözümler ürettik, Ülkemize, Devletimize ve Milletimize ekonomi, hukuk, strateji konularında önemli destekler sağladık, araştırma raporlarıyla yetkili birimleri bilgilendirdik, bu minvalde paneller, sempozyumlar ve seminerler düzenledik. Ulusumuzun kültürüne, kimliğine ve mirasına saygıyı esas olarak, ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız yapımızı muhafaza etmeye çalıştık ve her zaman çalışacağız.

Tüm yapmış olduğumuz beşeri ve sosyal bilimler çalışmalarımızın yanında “Sosyal Sorumluluk Projelerimizi” her zaman ve zeminde önde tuttuk ve bu alanda ülkemize, milletimize ve bireylerimize önemli katkılar sağladık ve her daim bu katkılarımızı sağlamaya devam edeceğiz.

Tesiad Ailesi olarak vatandaşlarımıza hizmette tarihi mirasımızı da kendimize bir kılavuz sayarak

Siz Sevgili Tesiad Üyelerimizden ve Gönüldaşlarımızdan aldığımız güç ve birliktelikle gelecek yıllarda da kalıcı hizmetlere imza atacağız.