Home / Haberler / KOSOVA’DAN TESİAD’A ZİYARET

KOSOVA’DAN TESİAD’A ZİYARET

Kosova Devlet Bakanı Rasim Demiri, TESİAD Genel Başkanı M.İlyas Bozkurt’u makamında ziyaret etti.

TESİAD Genel Merkezinde gerçekleşen ziyareti Kosova Devlet Bakanı Rasim Demiri,  beraberindeki heyet ile birlikte gerçekleştirdi. Kosova Devlet Bakanını TESİAD Genel Başkanı M.İlyas Bozkurt ve yönetim kurulu karşıladı.

TESİAD’ın 15. yılını tebrik eden Rasim Demiri, Sıcak ve samimi karşılamalarından ve misafirperverliğinden ötürü TESİAD’a teşekkür ettiğini söyledi.

Türk işadamları ile işbirliğine çok önem veriyoruz

Kosova’ya yardımlarından dolayı Türkiye’ye teşekkür ettiğini söyleyen Demiri sözlerine şöyle devam etti; Havalimanı, otoban, elektrik işletmesi gibi alanlarda Türk işadamlarının yatırımlarından dolayı müteşekkiriz, TESİAD’ın da Kosova’ya temsilcilik açmasını tavsiye ediyorum, Kosova Cumhuriyeti olarak Türk işadamları ile işbirliğine çok önem veriyoruz. Bu görüşmemiz iş birliğimizin başlangıç noktası olacak.

Kardeşiz, Dostuz,  Komşuyuz

TESİAD hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan Bozkurt, Bursa’nın Türkiye ekonomisindeki payından bahsetti.  Üretim ve sanayiyi geliştirme ve dış ticareti canlandırma adına TESİAD olarak organizasyonlar yaptıklarını ve üyelerini bu konuda bilinçlendirdiklerini dile getirdi.

Kosova ile beşyüz yıla yakın ortak tarihimiz olduğunu söylenen Bozkurt, “Kosova ile kardeşiz, dostuz, komşuyuz ve sizin aracılığınızla Tüm Kosovalı kardeşlerimize selam ve saygılarımızı gönderiyoruz” şeklinde konuştu.