Home / Haberler / “Kadın Etkin olduğu topluma Düzen ve Disiplin Getirir”

“Kadın Etkin olduğu topluma Düzen ve Disiplin Getirir”

TESİAD(Tüm Etkin Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Dernekleri Federasyonu) Genel Başkanı İlyas BOZKURT KARİYER (İş Kadınları Derneği) ve SULTAN (Etkin Kadınlar Derneği)’nın birlikte düzenlediği programda önemli açıklamalarda bulundu.

Tarihte kadınların toplum hayatındaki yükseliş örneklerinden bahseden Bozkurt, “Kadın Etkin olduğu topluma Düzen ve Disiplin Getirir” diyerek kadınların toplumdaki önemini vurguladı.

a2

Evliliklerin Erken Bitmesi

TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt evliliklerin erken bitmesinin en önemli sebebinin çiftlerin eğitimlerinin yeterli olmaması olduğunu vurguladı.

Bunun da çözümünün çocuklarımızın iyi yetiştirilmesinde olduğunu söyleyen İlyas Bozkurt fedakarlık, hoşgörü, merhamet gibi erdemlerin doğru bir şekilde çocuklarımıza kazandırılmasının onların meslek sahibi yapılmasından daha önemli olduğunun altını çizdi.

Ayrıca gençliğimizin eğitiminde medya okur yazarlığının önemine değinen Başkan Bozkurt, medyanın doğru değerlendirilmesinde faydalar olduğu gibi yanlışa kanalize edilmesinin de ciddi sosyolojik problemleri beraberinde getirebileceğini ifade etti.