Blog Layout

“Hem Ekonomik Hem Toplumsal Gelişim İçin Özgürlük-Güvenlik Dengesi İyi Sağlanmalı”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, 28 Kasım 2018’de verdiği röportajda özgürlük güvenlik dengesinden bahsetmişti. Olağanüstü durumlar dışında, güvenliğin özgürlüğün bir adım arkasında olması gerektiğini ifade eden Bozkurt, sermayenin de bu dengenin kurulduğu ülkelere gideceğini ve o ekonominin gelişeceğini belirtmişti.

Read More »

“STK’lar ve Basın Kuruluşları Özgür Olmadan Gerçek Anlamda Demokrasiden Bahsedilemez”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, 21 Nisan 2016’da katıldığı bir televizyon programında sivil toplum örgütleri ve basının, demokrasilerin olmazsa olmaz unsurlarından olduğunu anlatmıştı. Türkiye’de sivil toplum örgütlerinin iktidar ya da muhalefet uzantılı olduğunu, bunun da demokrasiye hizmet etmediğini ifade eden Bozkurt TESİAD’ı 2003 yılında, özgür ve …

Read More »

“Salgın İnsanların Suçu Değildir, Devlet İşte Bugünler İçin Vardır”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, salgının ekonomik etkileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Salgın süresince ve sona erdikten sonra olmak üzere iki aşamada ekonomik önlemlerin alınması gerektiğini söyleyen Bozkurt, “Bu salgın insanların, esnafın işçinin suçu değil. Devlet işte böyle zamanlarda devlettir” diye konuştu.

Read More »

“Evden Çalışma Zaten Yayılacaktı Salgınla Bu Test Edilip Hızlanacak”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, virüs salgınının sosyal yaşam ve çalışma hayatı üzerindeki etkilerini değerlendirdi. Teknoloji 4.0 ile özellikle internetten alışveriş ve evden çalışma kültürünün zaten yayılacağını daha önce ifade ettiklerini belirten Bozkurt, salgının bunu test etme fırsatı doğurduğunu uygun olan sektörlerde evden çalışmaya daha hızlı …

Read More »

“Ekonominin Doğasında Özgürlük Vardır, Liberal Ekonominin Çökmesi Mümkün Değildir”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, koronavirüs salgını ile başlayan “Kapitalizm çökecek mi?” tartışmalarını değerlendirdi. Ekonominin doğasında özgürlük olduğunu ifade eden Bozkurt, “Serbest piyasa ekonomisinin yani özel anlamda değil ama özgürlükçü anlamında liberal ekonominin çökmesi mümkün değildir” diye konuştu.

Read More »

“Salgın Sırasında Çin’in Yardım Hamleleri Nüfuz Etme Değil Suçunu Azaltma Çabası”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, koronavirüs salgını sürecinde Çin’in dış politikadaki hamlelerini değerlendirdi. Yapılan yardımların bir ülkeyi Çin’in nüfuzuna sokacak kadar büyük olmadığına dikkati çeken Bozkurt, ülkesinden tüm dünyaya yayılan virüs nedeniyle Çin’in bir suçluluk psikolojisi içerisinde olduğunu, yardımlarının da bu bağlamda okunması gerektiğini ifade etti.

Read More »

Bozkurt E-Ticaretin Önemini Bu Sunumla Anlatmıştı!

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, 25 Ocak 2020’de TESİAD-Trendyol işbirliğinde düzenlenen E-Ticaret Zirvesinde, e-ticaretin önemine ilişkin bir sunum gerçekleştirmişti. Bozkurt’un e-ticarete dair her şeyi ayrıntılı bir şekilde anlattığı sunumu, koronavirüs salgını ile e-ticarete yönelimin artması nedeniyle daha da önem kazandı.  

Read More »

Bozkurt Türkiye’nin Yaptığı Yardımlara Dikkat Çekti

"Türkiye Sadece Türkiye Değildir, Allah Bu Milleti Zayi Etmesin" "Türkiye Sadece Türkiye Değildir,Allah Bu Milleti Zayi Etmesin"TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, 2 Aralık 2016'da verdiği bir konferansta Türkiye'nin yaptığı yardımlara dikkati çekmişti. "Türkiye sadece Türkiye değildir" diyen Bozkurt, milletimizin her zaman mazlumun yanında olduğunu örneklerle anlatmış …

Read More »

Turquality Patronlar Platformu’ndan Tesiad’a Ziyaret

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt’u, Turquality Patronlar Platformu ve Progroup Yön. Kur. Bşk. Dr. Salim Çam ile İNOKSAN Yön. Kur. Bşk. Vehbi Varlık ziyaret etti. Görüşmede TESİAD ve TESAM’ın faaliyetleri konuşuldu; ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.  

Read More »