Recent Posts

“Hem Ekonomik Hem Toplumsal Gelişim İçin Özgürlük-Güvenlik Dengesi İyi Sağlanmalı”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, 28 Kasım 2018’de verdiği röportajda özgürlük güvenlik dengesinden bahsetmişti. Olağanüstü durumlar dışında, güvenliğin özgürlüğün bir adım arkasında olması gerektiğini ifade eden Bozkurt, sermayenin de bu dengenin kurulduğu ülkelere gideceğini ve o ekonominin gelişeceğini belirtmişti.

Read More »

“STK’lar ve Basın Kuruluşları Özgür Olmadan Gerçek Anlamda Demokrasiden Bahsedilemez”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, 21 Nisan 2016’da katıldığı bir televizyon programında sivil toplum örgütleri ve basının, demokrasilerin olmazsa olmaz unsurlarından olduğunu anlatmıştı. Türkiye’de sivil toplum örgütlerinin iktidar ya da muhalefet uzantılı olduğunu, bunun da demokrasiye hizmet etmediğini ifade eden Bozkurt TESİAD’ı 2003 yılında, özgür ve …

Read More »

“Salgın İnsanların Suçu Değildir, Devlet İşte Bugünler İçin Vardır”

TESİAD ve TESAM Kurucu Genel Başkanı Muhammet İlyas Bozkurt, salgının ekonomik etkileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Salgın süresince ve sona erdikten sonra olmak üzere iki aşamada ekonomik önlemlerin alınması gerektiğini söyleyen Bozkurt, “Bu salgın insanların, esnafın işçinin suçu değil. Devlet işte böyle zamanlarda devlettir” diye konuştu.

Read More »