Home / Haberler / BOZKURT: BHY tamam sıra tur operatörlüğünde

BOZKURT: BHY tamam sıra tur operatörlüğünde

Daha önce yaptığı açıklamalarda Bursa’nın kendi hava yolu şirketi ve tur operatörünü kurması gerektiğini belirten TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt, BHY’nin 3 ay içerisinde seferlere başlayacak olmasını memnuniyetle karşıladı.

Daha önce turizm konusunda yaptığı çarpıcı açıklamalarda, Bursa’nın turizmde marka kent olabilmesi için kendi tur operatörü ve hava yolu şirketini kurması gerektiğinin bir çok kez altını çizen Türkiye Etkin Sanayici ve İşadamları Federasyonu (TESİAD) Genel Başkanı İlyas Bozkurt, BHY’nin kısa zaman içerisinde seferlere başlayacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bursa’nın birçok turizm çeşidini bünyesinde barındırdığını söyleyen Genel Başkan Bozkurt, son dönemde turizmde önemli atılımlar içerisine girme gayretinde olan Bursa’nın gelişmesi ve kalkınması için turizmde güç birliği içine girilmesi gerektiğini vurguladı. BHY’nin Bursa’ya kazandırılmasının ardından kurulacak geniş kapsamlı bir tur şirketinin, Bursa’yı tüm dünyada tanıtabileceğini ve kente daha fazla turist çekilebileceğini ifade eden Başkan Bozkurt, konuyla ilgili yaptığı güç birliği çağrısını yineleyerek, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, BTSO ve TÜRSAB’ın bu konuda birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Sadece Bursa’yı tanıtacak bir tur operatörü ile önce Bursa’nın ihtiyacını karşılayan hava yolu şirketinin kentte yaratacağı kazanımların azımsanmayacak derecede önemli olduğunu belirten İlyas Bozkurt, “Marka kentlerin altında ezilen Bursa’yı marka haline getirmek için kent dinamiklerini harekete geçirmeliyiz. Bu hedefe Bursa’nın dışındaki kaynaklarla ulaşabilmemiz sürrealist bir beklenti olur. Daha önce yaptığımız çağrılarda Bursa’nın kendi hava yolu şirketini kurması gerektiğini sık sık dile getirmiştik. Bu atılımda emeği geçenleri kutluyorum. Aynı zamanda Bursa merkezli, Bursa için çalışan bir tur operatörü kurulması için yaptığımız çağrıyı da yineliyorum” diye konuştu.