Home / Haberler / Ak Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’dan TESİAD’a anayasa ziyareti

Ak Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’dan TESİAD’a anayasa ziyareti

Ziyarette, tüm partilere eşit yakınlıkta durabilen, tarafsız sivil toplum örgütlerinin öneminden bahseden Sedat Yalçın, “STK’ların tarafsızlığını çıkar gözetmeksizin koruyabilmeleri çok önemli” dedi.

TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt da ziyaret sırasında, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’a hazırladıkları “Yeni Anayasa Taslağı” ve “Getirilen Yenilikler” adlı çalışmaları sundu.

Şu ana kadar tam metin Anayasa çalışması yapan ilk ve tek kurumun TESİAD olduğunu belirten Yalçın, bu sürecin sağduyu ile sürdürülmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Sedat Yalçın’dan sonra konuşan İlyas Bozkurt, yapılan çalışmalar nedeniyle TBMM ziyaretinde bulunduklarını Meclis Başkanı ve Anayasa Komisyonu dahil olmak üzere gerekli tüm makamlarla görüşüp, bu konu ile ilgili irtibat halinde olduklarını dile getirdi.

“Yapılan çalışmamızda Cumhurbaşkanının yetkilerinden seçim sistemine, yerel yönetimlerden siyasi partiler yasasına kadar pek çok önemli konuda değişiklik öngörüyoruz ve yapılan bu çalışma ile koalisyonların tarihe gömüleceğini ve temsilde adaletin tesis edileceğine inanıyoruz” diyen TESİAD Genel Başkanı Bozkurt, yakında yapacakları bir basın toplantısıyla da çalışmayı kamuoyuna sunacaklarını ifade etti. Bozkurt, TESİAD’ın yeni anayasa hazırlık sürecine katkı koymasının üyeleri ile milletin geleceği adına duyarlılığının bir neticesi olduğunu belirtti.