Home / Haberler / TESİAD’tan Vali Karaoğlu’na Ziyaret

TESİAD’tan Vali Karaoğlu’na Ziyaret

Türkiye Etkin Sanayici ve İşadamları Federasyonu (TESİAD) Genel Başkanı İlyas Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Bursa Valiliği’ne yeni atanan Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Bozkurt, Karaloğlu’na yeni görevinde başarılar dilerken Vali Karaloğlu ise Bursa ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
” Bursalı iş adamları olarak, sizlere ‘hoşgeldiniz’ demek için kapınızı çaldık” diyerek söze başlayan TESİAD Genel Başkanı Bozkurt, Vali Karaloğlu’na federasyon faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bozkurt, “Bünyesinde bulundurduğu beş dernekle, federasyon olarak hizmet veren kuruluşumuz; Bursa merkezli olmak üzere Türkiye genelinde faaliyet göstermekte ve üye iş adamı sayımız iki bini bulmaktadır. Biz TESİAD olarak Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesi için projeler ortaya koyuyor, araştırma raporları hazırlıyor, işadamlarımız için eğitim seminerleri düzenliyoruz”dedi.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise genel başkan Bozkurt’a teşekkür ederek, “bir ülkenin kalkınması sadece devlet eliyle değil milletin de sorumluluk altına girmesiyle olur. Bu vazifeyi yerine getirecek olanlar da elbette STK’lardır. Bu açıdan geldiğimde ilk dikkatimi çeken hususlardan biri de Bursa’daki STK sayısının fazlalığı olmuştur ve bu Bursa için çok büyük bir fırsattır. İnanıyorum ki; birlikte yapılacak çalışmalarla hem Bursa’nın hem de Türkiye’nin geleceğine daha fazla katkı sağlanacaktır” dedi.
Vali Karaloğlu Bursa’da dikkatini çeken bir başka husus olarak da yerel medyayı işaret etti. Karaloğlu, “Bursa’da yerel medya çok güçlü. Büyükşehirler de dahil olmak üzere bu zamana kadar görev aldığım yerlerde yerel medya açısında en güçlü il Bursa. Bunun da Bursa için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“BURSA VE VAN FARKLI LİGLERDE AMA İNSANIMIZ AYNI”
Vali Karaloğlu’na bir önceki görev yeri olan Van ile Bursa’nın arasındaki farkın sorulması üzerine kendisinden çok net bir cevap geldi. “Bursa ve Van farklı liglerin takımları” diyerek söze başlayan Karaloğlu, “Bursa ile Van’ı kıyaslamak pek doğru bir şey değil. Çünkü şehirlerin yapıları farklı, coğrafyaları zaten apayrı. O yüzden aynı liglerde değiller demek daha doğru, klasmanları farklı. Ancak şunu çok büyük bir açık yüreklilikle ifade etmeliyim ki iyisiyle de kötüsüyle de insanımız aynı. Türkiye’nin en doğusundaki illerimizden Van’da yaşayan vatandaşımızın en batısındaki illerimizden Bursa’da yaşayan vatandaşımızdan hiç bir farkı yok” diyerek sözlerini noktaladı.