Home / Haberler / TESİAD’ın MÜSİAD ziyareti

TESİAD’ın MÜSİAD ziyareti

Tüm Etkin Sanayici ve İşadamları Federasyonu (TESİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni’yi ziyaret etti. Ziyarette, STK’ların önemi, ekonominin genel durumu ve Bursa’nın ekonomik potansiyeli ve sorunları konuşuldu.

Ziyarette, iş dünyasını temsil eden çeşitli STK’ların olmasının demokrasi adına güzel şeyler olduğuna işaret eden TESİAD Genel Başkanı İlyas Bozkurt, “Biz iş adamları olarak hayatta birbirimizin rakibi olabiliriz ama SİAD’ların çatısı altında hepimizin gayesi, değerleri ve hedefleri ortaktır”. dedi. Konuşmasının devamında Bozkurt; “Eskiden derneklere üye olmaktan korkuluyordu ama artık halkımız biliçlendi ve bu bilinçlenmeyle güçlenen Sivil Toplum Kuruluşlarının yavaş yavaş sözü dinlenmeye başlandı.” Dedi.

İlyas Bozkurt’un ardından söz alan Hasan Çepni; “ Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de STK’ların ciddiye alınması ve söz haklarının olması gerek” dedi.

1

Ziyarette son olarak söz alan İlyas Bozkurt, İstikrar çok önemli halkın en büyük korkusu istikrarsızlıktır. İstikrarın devamı için mutlaka sivil bir anayasa, bireyi ön plana çıkaran bir anayasa gerekmektedir. İstikrarı sivil anayasa ile taçlandırmak gerek” şeklinde ifade etti.