Home / Haberler / TESİAD’DAN YENİ ASYA DERNEĞİ’NE İADE-İ ZİYARET

TESİAD’DAN YENİ ASYA DERNEĞİ’NE İADE-İ ZİYARET

Türkiye Etkin Sanayici İş Adamları Ve İş Kadınları Federasyonu (TESİAD) Genel Başkanı İlyas Bozkurt ve TESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Yeni Asya Derneği’ne iade-i ziyarette bulundu.
Ziyaretin ana temasını TESİAD’ın akademik çalışmaları ve eğitime verdiği önem oluştururken, TESİAD’ın anayasa çalışmaları da gündeme geldi. İlyas Bozkurt ziyarette, demokrasinin önemine vurgu yaparken, yargı ve yürütmenin birbirinden bağımsız olmasının önemine dikkat çekti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Yeni Asya derneği başkanı Dr. Orhan Kaşlıoğlu
Tesiad’ın akademik çalışmalara ve eğitime verdikleri önemi takdirle karşıladıklarını ifade etti. Kaşlıoğlu Tesiad’ın yaptığı Anayasa çalışmasında yer alan bazı konular hakkında detaylı bilgi aldı.
Dr. Orhan Kaşlıoğlu milletvekillerini parti genel başkanlarının değil halkın belirlediği bir seçim sistemine geçmenin son derece gerekli olduğunu ifade etti.

3

DENETİM YÜRÜTMENİN EMRİNDE OLAMAZ
Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan ve 301 madencimizi kaybettiğimiz felakete değinen TESİAD Genel Başkanı Bozkurt, denetleme yürütmenin kontrolünden alınmadığı sürece bunun gibi acı olayların daha fazla yaşanabileceğini ifade etti. Başkan Bozkurt, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı, bağımsız ve güçlü bir “Devlet Denetleme Kurumu”nun son derece hayati olduğunu vurguladı. “Yeni Zelenda, İsveç ve Norveç gibi ülkelerde yolsuzluk olaylarının daha az görülmesi onların daha namuslu olmasından değil sistemden kaynaklanıyor. Biz de ise Sistem suçlu üretiyor” diyen Tesiad Genel Başkanı İlyas Bozkurt Dr. Orhan Kaşlıoğlu’na ve beraberindeki heyete nazik ağırlamalarından dolayı çok teşekkür etti.