Home / Haberler / M.İlyas BOZKURT TESİAD Bursa Şubesiyle Bir Araya Geldi

M.İlyas BOZKURT TESİAD Bursa Şubesiyle Bir Araya Geldi

TESİAD Genel Başkanı M.İlyas Bozkurt TESİAD Konya şubesini ziyaret etti. Önce GENÇ TESİAD’daki iş adamları ile bir araya gelen Bozkurt daha sonra TESİAD üyelerini kabul etti. Başkan Bozkurt Konya ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu ve Türkiye’de son günlerde gündemi meşgul eden temel konularla ilgili üyelerin nabzını tuttu.

CEMAATLER İLE STK’LAR ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK “ŞEFFAFLIK”
15 Temmuz darbe gişiminin psikolojik ve sosyolojik etkileri ile ilgili analizleri paylaşan Genel Başkan Bozkurt Cemaatler ile STK’ların birbirinden farklı olduğunun ve Cemaatler ile STK’ların arasındaki en büyük farkın da şeffaflık olduğunun altını çizdi. Cemaatlerin şeffaf olmadığı için denetlenemediğini ve bu nedenle her türlü suistimale açık hale geldiğini belirten Bozkurt bu sorunun aşılması için STK’ların son derece önemli olduğuna vurgu yaptı.

4

 

CEMAATLER ŞEFFAFLAŞMALI

Para Hareketleri Ve Karar Alma Mekanizmaları Denetlenmeli

Cemaatlerin şeffaflaşmasının üzerinde ısrarla duran başkan Bozkurt; “Cemaat şeklindeki bir yapının bu devlete ve millete ihaneti ülkemize ve devletimize çok büyük zarar vermiştir. Ancak bunun yanında bütün cemaatler bu olaydan olumsuz anlamda etkilenmiştir. Bu durumdan mütevellit cemaat şeklindeki yapıların şeffaflaşması yani her türlü teşkilat yapısını, karar alma mekanizmalarını kayıt altına alması ve her türlü para hareketlerini denetlenebilir bir yapıya kavuşturması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Bütün Cemaatleri Hedef Almak kripto cemaatlerin ve radikal örgütlerin ekmeğine yağ sürmektir

Bozkurt devletin cemaatlere yaklaşımına da değindi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Burada devletin ilgili kurumları her türlü cemaat cemiyet yapılarının denetimine azami önem vermeli; yönetimlerinin şeffaflaşmasını teşvik etmeli ve milletimizin dini duygularının suistimal edilmesine müsaade etmemelidir. Ama 15 Temmuz darbe girişiminin yarattığı travmayla bütün cemaatlerin faaliyetlerini durdurmak, onların kapanmasına yönelik bir kısım hamleler yapmak gibi yanlış bir yola girilmemeli. Aksi takdirde siz cemaatlerin faaliyetlerini yer altına iterek benzer kripto cemaatlerin ve radikal örgütlerin ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.”

1

 

TÜRK-İSLAM COĞRAFYASININ SON KALESİ VE SON UMUDU

Türk-İslam Coğrafyasının Ayakta Durması İçin Türkiye Güçlü Olmalı

Türkiye’nin ayakta durmasının ve güçlü olmasının önemine değinen Bozkurt Türkiye’nin Türk ve İslam coğrafyasının hamisi olduğunu Bosna’dan Filistine, Suriye’den Kafkaslara kadar bütün milletlerin sırtını Anadolu’ya dayadığını söyledi. Başkan Bozkurt Türkiye’nin hem bu coğrafyanın son kalesi hem de son umudu olduğunu belirterek tüm bu coğrafyanın yeniden ayağa kalkmasının, zulümlere dur diyebilmesinin, barışa ve refaha ulaşmasının yolunun Türkiye’nin güçlü olmasından geçtiğinin altını çizdi.