Home / Haberler / İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET

İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET

Geçtiğimiz hafta Tesiad Ferderasyonu yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanlarını ziyaret etti.

“TÜRKİYE SİYASETİNDE YAPICI MUHALEFET ANLAYIŞINA İHTİYAÇ VAR”

Tesiad Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz hafta Ak Parti Yıldırım İlçe Teşkilatına ziyarette bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı’ya yeni görevinde başarı temennilerinde bulundu.

Tesiad Federasyonu bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yılmaz, Türkiye’ de değişen konjöktürde sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi partilere büyük görev düştüğünün altını çizdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Yazıcı da, siyasi partilerin üzerine düşen görevin çok çalışmak ve rehavete kapılmamak olduğunu belirtti. Bu süreçte Tesiad gibi sivil toplum kuruluşlarını her zaman önemsediklerine değinen Yazıcı, Yıldırım İlçe Teşkilatı olarak tam bir sorumluluk bilinci içerisinde olduklarını ifade etti.

Halil İbrahim Yılmaz, Türkiye için çalışan, taş üstüne taş koyan herkesin arkasında olduklarını belirtirken, yaşanması muhtemel sorunların toplumsal mutabakatla çözülebileceğini kaydetti. Bu bağlamda yapıcı muhalefet bilincinin önemini vurgulayan Abdülkadir Aygün: “Aslında Türkiye‘ de iktidardan daha çok, yapıcı bir muhalefete ihtiyacımız var. Gereksiz çekişmeler, sebepsiz kaoslardan yorulan ülkemizin hak ettiği konuma gelebilmesi için, siyasetteki iktidar – muhalefet kavgasının yerini, çağımızın en önemli unsuru olan diyalog ve iletişimin alması gerekir” dedi. Bu bağlamda, STK lar ve siyasi partiler arasındaki diyaloğun da proje perspektifinde genişletilmesinin önemine değindi.

2

TESİAD: “STK’ LAR PROJE ÜRETMELİ, SİYASİLER UYGULAMALI”

Tesiad Federasyonu’nun Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette, sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen Halil İbrahim Yılmaz, günümüzde STK’ ların üzerine düşen asli sorumluluğun proje üretmek olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan Tesiad, geçtiğimiz hafta Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen’i ziyaret etti. Tesiad Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, göreve kısa süre önce başlayan Refik Özen’ e önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları için başarı temennisinde bulundu.

Tesiad’ın Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aygün, Ak Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı’na yapılan ziyarette, yapıcı muhalefetin, siyasette hatayı en aza indireceğini ve yapılacak hizmetlerin verimliliğinin en üst düzeye çıkacağını belirtti.

Tesiad Federasyonu ve bünyesindeki derneklerin yeni dönemdeki Ar-Ge çalışmaları ile ilgili bilgi veren Halil İbrahim Yılmaz, ülkemizde sivil toplum kuruluşlarının yeterince aktif olmadığını belirtti. Önümüzdeki dönemde Türkiye’ nin dünyadaki etkinliğinin arttırılabilmesi için, sivil toplum kuruluşları ile yürütme organının karşılıklı fikir alışverişinde bulunması gerektiğine değinen Yılmaz, “Günümüzde STK’lar maalesef yeterince proje üretmiyor. Biz federasyon olarak profesyonel bir şekilde çalışıyor ve elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Diğer STK’ lardan bizi ayıran husus da bu” dedi.

1

Ak Parti İlçe Başkanı Özen de, girilen süreçte özellikle STK ların öneminin büyük olduğunu vurguladı. Kendisi de STK‘ ların içinden geldiğini belirten Özen, Türkiye’ nin tam demokratikleşme sürecinde birlik ve beraberliğin sağlanmasına STK ların desteğiyle ortak çözümler ve ortak akılla ulaşılabileceğinin altını çizdi.

Ak Parti Nilüfer İlçe Teşkilatına yapılan ziyarette ise Tesiad ve diğer federasyonlarımızın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Türkiye’nin ve Bursa’nın sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Ziyarette, sivil toplum kuruluşlarının günümüz Türkiye’sindeki önemine atıfta bulunuldu.

Ziyaret başarı temennileriyle sona erdi.